NOWA EDYCJA ZAGADEK - 2009

Witamy w nowej edycji zagadek. Co miesiąc będziemy publikować 4 zagadki fotograficzne przedstawiające różne zakątki Tatr (Bielskie, Wysokie, Zachodnie).


Edycja 2009 - Zagadki
NOWA EDYCJA ZAGADEK - 2008

Witamy w nowej edycji zagadek. Co miesiąc będziemy publikować 4 zagadki fotograficzne przedstawiające różne zakątki Tatr (Bielskie, Wysokie, Zachodnie).
Wśród uczestników, którzy poprawnie odpowiedzą na zagadki A,B i C rozlosujemy nagrodę miesiąca. Dla zdobywcy największej ilości punktów za zagadki A,B i C w roku 2008 nagrodą będzie panorama Tatr naszego autorstwa z dedykacją.
Mamy nadzieję, że podobnie jak w poprzednim roku sponsorzy dopiszą i będzie wiele innych nagród.


Edycja 2008 - Zagadki
SPONSORZY NAGRÓD

SYGNATURA   DEMART  


Nagroda główna w tegorocznej edycji zagadek to "Pamiętnik Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Tom 15-16"
ufundowany przez redaktora "Pamiętników" Pana Stefana Maciejewskiego.

Nagroda główna

Edycja 2007 - Zagadki

ZASADY KONKURSU EDYCJA 2008

1. Zdjęcia w zagadkach będą pochodzić tylko z miejsc dostępnych dla wszystkich turystów (znakowane szlaki turystyczne w granicach TPN i TNAP, miejsca dostępne kolejkami oraz różne miejsca poza granicami TPN i TNAP)

2. Preferujemy nazwy według W.H. Paryskiego - najlepiej w języku polskim.

3. Punktujemy tylko zagadki A,B i C. Zagadka X jest zagadką dodatkową - bez punktów, a wyniki za jej rozwiązanie będą odnotowane w osobnej tabeli.

4. Za prawidłowe rozwiązanie zagadek A,B i C przyznajemy po 1 pkt.

5. Za poprawne rozpoznanie miejsca przy złym podaniu dokładnej nazwy zostanie przyznane 0,5 pkt. i rozwiązanie całości zagadki przyjmujemy za niepoprawne (brak możliwości uzyskania dodatkowych punktów za szybkie wysłanie odpowiedzi i brak możliwości wylosowania nagrody miesiąca.)

6. Dodatkowe 0.25 pkt. przyznajemy za rozpoznanie miejsca, z którego zostało wykonane zdjęcie. Podanie złego miejsca lub nie podanie tego miejsca nie wpływa na udział w losowaniu nagrody miesiąca.

7. Osobno prowadzona będzie punktacja za szybkość rozwiązania zagadek A,B i C (5 pkt. za 1 miejsce, 4 pkt. za 2 miejsce itd.). Punktacja ta będzie brana pod uwagę tylko w przypadku remisu za całą edycję zagadek 2008 w celu wyłonienia nagrodzonych osób. Punkty przyznajemy tylko gdy zagadki A,B i C są poprawnie rozwiązane

8. Przewidujemy tylko jedną możliwość przesłania poprawionych odpowiedzi na zagadki A,B i C z danego miesiąca. Poprawienie swojej odpowiedzi skutkuje jednak zabraniem punktów za szybkość rozwiązania zagadki.

9. Odpowiedzi na zagadkę X można przesyłać oddzielnie. Rozwiązanie zagadki X nie wpływa w żaden sposób na wyniki klasyfikacji. Zagadka X będzie trudniejsza od innych zagadek i nagrodą będzie fakt odnotowania rozwiązania tejże zagadki przez uczestnika

10. Na reklamacje w sprawie przyznanych punktów za zagadki, czekamy 14 dni od dnia ogłoszenia wyników.Zagadki 2008